Ohlédnutí za CFB Awards 2024

Závěrečné ohlédnutí za letošním prvním ročníkem ankety CFB Awards přináší spolu s oficiálním aftermovie z dílny Zdendy Weitera její hlavní pořadatel Saša Rovný.

Official AFTERMOVIE z vyhlášení

Video by: Zdenda Weiter (@weiterzdenek1) 

Zase uteklo pár týdnů a tak nějak cítím, že je ideální čas připomenout si tu parádní atmosféru, které panovala při letošním premiérovém předávání Freestyle BMX ocenění za počiny v roce 2023. Nechat se znovu nakopnout a začít tvořit, protože přesně o tom ocenění CFB Awards je!

Asi není tajemstvím, že veškerá inspirace na uspořádání této ankety pochází z prestižního ocenění NORA CUP, „Number One Rider Award“, které začal udělovat každoročně časopis Ride BMX od roku 1997. Rok 2019 rozhodl o ukončení činnosti časopisu aby pokračoval dále na poli digitálních médií pod názvem Our BMX. Měl jsem tu čest předávání ocenění zažít hned dvakrát na vlastní kůži, jednou ještě při legendárním veletrhu Interbike v Las Vegas a podruhé už za nové éry při Battle of Hastings v Anglii, kde se mimo jiné vyhlašuje do dnes. To byl ten impuls a zde vznikl nápad do "šuflíku", to musíme mít i u nás ... To jen na okraj pro ty, kteří možná nad vznikem CFB Awards ankety kroutí hlavou a nechápou její význam.

CFB Awards má ambici navázat na tuto skvělou tradici na poli národním, podobně jako tomu je například v sousedním Německu, kde ocenění uděluje magazín Freedom. První ročník je za námi a já můžu s klidným svědomím napsat, že jsem nad míru spokojen. 

Podařilo se nám dát dohromady pravidla a určit mantinely, ve kterých se při oceňování chceme pohybovat. Podařilo se nám vzbudit na České Freestyle BMX scéně nebývalý zájem. Do hlasování v rámci nominací se zapojilo víc než 500 hlasujících z řad veřejnosti. Z výsledků hlasování bylo lehce cítit, že někteří hlasující zcela nepochopili pravidla ankety, ale s tím se tak říkajíc počítalo a odborná porota se nenechala ničím zaskočit. Podařilo se nám vyburcovat jednotlivce a crews aby dorazili na slavnostní ceremoniál a konečně tam připravit skvělou atmosféru. Kromě pozitivních ohlasů od skalních BMX fandů se nám dostalo uznání i z řad příznivců jiných cyklo disciplín a také celá řada přihlížejících se výborně bavila připraveným programem.

Svou roli při vyhlašování sehráli jistě také parádní trofeje, které pro nás připravil mistr svého řemesla, Vraťa Černý, kamarád a bývalej BMX rider. Jeho práce má vždy své osobité kouzlo a myšlenku. Už se nemůžeme dočkat co pro nás připraví příště! 

Suma sumárum, letošní, prémiový ročník považuji z pohledu hlavního pořadatele za povedený. Vylepšovat se dá vždycky všechno, ale pokud Vás tato událost motivovala a přiměla se zamyslet, že tvořit, jezdit po akcích, pořádat akce, věnovat se dětem nebo cokoliv, co se dá považovat za přínos pro naši malou BMX komunitu má smysl, pak tato anketa splnila svou roli na 130%.

"POKUD VÁS TATO UDÁLOST MOTIVOVALA A PŘIMĚLA SE ZAMYSLET, ŽE TVOŘIT, JEZDIT PO AKCÍCH, POŘÁDAT AKCE, VĚNOVAT SE DĚTEM NEBO COKOLIV, CO SE DÁ POVAŽOVAT ZA PŘÍNOS PRO NAŠI MALOU BMX KOMUNITU MÁ SMYSL, PAK TATO ANKETA SPLNILA SVOU ROLI NA 130%"

Děkuji všem, nominovaným riders, jamům a tvůrcům videí, děkuji asociaci CFBA za umožnění a záštitu, PBF za poskytnutí prostor, vybavení a fotek, Kryštof Krechler za vizuální a grafické práce, Martin Svoboda za skvělé moderování a emoce, Tom Havlík za veškerý support, Honza Broža za podporu, Vraťa Černý za krásné trofeje, Porotě za jejich čas a správné rozhodnutí, Zdeněk Weiter za Video a všem koho jsem nejmenoval a podal pomocnou ruku.

Ještě jednou je potřeba gratulovat všem výhercům v jednotlivých kategoriích, dobře do děláte!! Příští ročník se začíná psát už dnes, takže na nic nečekejte a začněte aktivně podporovat BMX komunitu!

Alex Rovný

© Copyright 2023 Czech Freestyle BMX Association. All Rights Reserved.

Best AI Website Creator