Vítězové ankety CFB AWARDS 2023:

Rookie rider roku 2023

Martin SPURNÝ

Park rider roku 2023

Mikuláš ŘEHOŘÍK

Dirt rider roku 2023

Venca MUSIL

Street rider roku 2023
Video projekt roku 2023
Video part roku 2023

Pavel TENČÍK
"Light it up"
"2223"

Event roku 2023

Bajkon jam

Představení nominantů

Proč byl právě ten či onen jezdec nominován a jak jejich aktivitu vidí porota? Jak bude probíhat výběr vítěze?

Hlasování probíhalo od 27. 3. do 10.4. Nominant s největším počtem hlasů v každé kategorii získá jeden bod. Další dva body bude přidělovat porota, tedy každý porotce přidělí po jednom bodu. Pokud dojde k rovnosti hlasů, bude na dohodě poroty, koho zvolí za vítěze v dané kategorii.

A teď už dovolte představit nám jednotlivá jména, která díky své lásce k BMX, práci, odhodlání a přínosu byla navržena pro historicky první ocenění CFB Awards .... jezdec roku 2023!

Mobirise Website Builder

Multitalentovaný čávo, ktorý sa nešetrí na žiadnej akcií ani seshion. Vždy zo seba vydá maximum a popri tom stíha natočiť full lenght video + vlastný extra part, jazdí exibičky po školách a umiestňuje sa na popredných priečkach na všetkých contestoch.

Mobirise Website Builder

Hviezda českej streetovej bmx scény, ktorá vzorne reprezentuje vo svete. Jeho talent oslovil hneď 2 prestížne svetové značky Fiend a Cinemu, u ktorých sa stal súčasťou ich teamov.

Mobirise Website Builder

Madman a zástanca oldschoolového prístupu go big or go home. Počas každé Jamu pošle jednu z najbláznivejšich vecí a prežije aj nemožné. Natočil si krásny part plný kvalitného streetu a rozhodne si tu zaslúži svoje miesto.

Mobirise Website Builder

Rider, kameraman, organizátor Rufus Jamu, ktorý je klasický bmx srdcar. Vydal selfmade videopart, ktorý dostal uznanie na Digu a popritom všetkom buduje a udržuje legendárny spot Koupák v Námešti na Hané.

Mobirise Website Builder

Mladá vyskillená krv, ktorá dokáže aj v ťažkej konkurencii zajazdiť popredné miesta a je to rozhodne budúcnosť českého street bmx. Ocenili sme aj jeho real street part, ktorý sa takisto objavil na Digu.

Mobirise Website Builder

Honza patří mezi nejaktivnější jezdce naší scény. Účastní se jak místních lokálních akcí, tak i velkých oficiálních závodů zaštítěných UCI, jako součást reprezentace ČR. V komunitě je oblíbený, trénuje často s ostatními jezdci a navzájem posouvají své hranice. Inspirací mladým jezdcům je Honza i na svých sociálních sítích a v neposlední řadě také na různých exhibicích, kterých bývá součástí.

Mobirise Website Builder

Miki je dříč, který na sobě tvrdě maká a v letošním roce ho jeho úsilí dostalo až k titulu Mistra české republiky. Objíždí závody a tráví celé týdny ve velkých evropských parcích, které mu nabízí dostatek prostoru pro rozvoj svých dovedností. Bohužel ho v progressu brzdí zranění, ale i při nich dál pracuje na své fyzičce, udržuje kontakt s komunitou a zodpovědně se stará o obsah na svých sociálních sítích. Freestyle BMX propaguje i na exhibicích s VSA Xtreme.

Mobirise Website Builder

Tomáš je stálicí české parkové scény. Mluví za něj stálá reprezentace na všech významných mezinárodních závodech i jeho konzistentně dobré výsledky, mezi které patří například 3 tituly mistra ČR. Z roku 2023 stojí určitě za zmínku 7. místo na Mistrovství Evropy. Spolu s Ivetou se stal pro Český olympijský výbor tváří tohoto sportu a ve spolupráci s nimi natočil několik reklamních spotů, které se šířily i mezi laickou veřejnost. Objevil se i v dalších projektech podobného druhu.

Iveta bezpochyby posunula povědomí veřejnosti o freestyle BMX o level výš, když v loňském roce obhájila titul Mistryně Evropy. Dostala FBMX do televize, podala řadu rozhovorů a zúčastnila se řady akcí, které tento sport propagují. Disponuje velkým talentem a jejím aktuálním cílem je účast na Olympijských hrách. Na ty má, jako jediný zástupce České republiky, velkou šanci se skutečně probojovat. Za zmínku stojí také její podpora mladé generace skrze tréninky malé Anežky.

Mobirise Website Builder

Martin je v reprezentačním týmu nováčkem, spadá ještě do juniorské kategorie. Své místo si ale obhajoval každou svou účastí na všemožných závodech - ať už malých lokálních, či velkých mezinárodních, kde se pravidelně umisťoval na předních příčkách. Martin bude brzy přecházet do elitní kategorie a má velký potenciál se prosadit i v ní. Věnuje se také tvorbě videoobsahu. Není aktivní jen na instagramu, ale přidanou hodnotu má i jeho youtube kanál.

Mobirise Website Builder

Trikový zabiják z Kunžaku jezdící bez brzdy je objevem posledních let. Kam přijede, tam neskutečně nakládá v obrovských výškách a stylu, přičemž mu nejsou cizí snad žádný triky. Točky, flipy, průtahy, jak je komu libo. Robin je zkrátka prvotřídní dirtař v moderním střihu, který to tam zatraceně má.

Mobirise Website Builder

Démon původem z Mokropsů, ke kterýmu snad ani nemá cenu nic říkat. Když se vyhlásila tahle soutěž, Wenca mě napadl jako první. Jednoznačně nejosobitější trailsový jezdec možná už poslední dekády. Vysoká nepřehlédnutelná postava, vždycky nejvíc přátelská nálada, vždycky nejvyšší polety ze všech a k tomu osobitý trikový náser, který nás baví. Wenca a jeho pojetí ježdění je pastvou pro oči a vždy skvělou podívanou. 

Mobirise Website Builder

Honza Kos, aneb Killer aneb Vem si život vole. Držitel Darwinovy ceny za blbost a ultimátní blázen z Jablonce, který skvěle zapadl do české trailsové komunity. Původně parková krysa s obvyklou zásobou triků běžné parkové krysy, před pár lety vletěl na trailsové spoty jako uragán a velmi rychle se adaptoval. Kosák má rád bmx, jezdí všude a na všechno a všechny baví, je kořením každé bmx akce, na kole i bez kola. Kromě toho také naprosto sám vybudoval vlastní spot Sever trails, za což si zaslouží obrovský respekt. 

Mobirise Website Builder

Dnes už bezpochyby česká legenda a dvojnásobný fotr, kterýmu za chvíli potáhne na 40. Zároveň pravověrný bmx jezdec, kterýho to pořád setsakra baví a který už přes 20 let patří do české dirtové špičky. Naskáče jakoukoliv lajnu, otrikuje jakoukoliv lajnu, jezdí na akce, s věkem nebrzdí ani o píď. Mlaďák je také dlouhodobý přespolní lokál a digger jičínských L.E.S. trails, mimo kolo vystudovaný architekt a velmi svérázný týpek, který si nenechá ujít žádnou veselou bmx taškařici. 

Mobirise Website Builder

Crazy Mahu Suchdol represent. Mahu není ten nejlepší jezdec s největším talentem, kterýho všichni plácají po zádech, jak dává. Mahu zastupuje ty, bez kterých by ti nejlepší neměli na čem jezdit. Za poslední rok digoval se zlomenou patou, digoval s vykloubeným ramenem, digoval pořád a kdykoliv mohl. Nevynechal jedinou akci a kam přijede, jezdí od rána do večera všechno, co může, protože ho to neskutečně baví. Mahu je pravověrný český trail warrior, kterýmu člověk nemůže nefandit.

Mobirise Website Builder

Matěj je živým důkazem, že vášeň a odhodlání vedou k úspěchu. Srdcem a duší Freestyle BMX jezdec, který se nevyhýbá žádnému závodu v juniorské kategorii. Díky jeho aktivitě na sociálních sítích ho zná celá komunita.

Mobirise Website Builder

Tobiáš je jeden z pokročilejších juniorů. Aktuálně jde o vícemistra České republiky, a co nevidět se přehoupne do kategorie Elite.

Mobirise Website Builder

Tobiáš má za sebou vynikající výsledky ze dvou velkých juniorských závodů u nás. Z jeho instagramového profilu jde vidět aktivní přístup a postupující progres.

Mobirise Website Builder

Aktivně zlepšující se jezdec, který zajel výborný výsledek na závodě Freestyle BMX Challenge.

Mobirise Website Builder

Pro Martina byla loňská sezóna tou poslední, kterou ještě spadal do juniorů a opouští ji ve stylu - s titulem juniorského mistra ČR i několika prvními místy z amatérských kategorií na mezinárodních závodech. Kromě významných výsledků je potřeba vyzdvihnout také jeho aktivní přístup na sociálních sítích a přidanou hodnotu má i jeho youtube kanál.

Bajkon
Street Jam Brno
Undercastle Games
Rufus Jam
Grill Jam

"PARADISO" - Paradiso
"NO BAD DAYZ" - Jonáš Soukup, Karel Sýkora
"WAFAK LIVE 1-17" - WDGF Raiders
"LIGHT IT UP" - Pavel Tenčík
"SPLIT EDIT" - Parta velkých přátel

Pavel Tenčík - 2223
Martin Spurný - HEAT
Tadeáš Linek - ETERNITY
Martin Šiman - WELCOME TO CINEMA
Adam Hradil - DIG LOCALS

© Copyright 2023 Czech Freestyle BMX Association. All Rights Reserved.

AI Website Generator