UCI Licence

Co to je?

Licence je osobní doklad opravňující jeho majitele k účasti na cyklistických soutěžích a současně potvrzením jeho závazku respektovat stanovy a pravidla Českého svazu cyklistiky (ČSC), Evropské cyklistické unie (UEC) a Mezinárodní cyklistické federace (UCI).

Pro Freestyle BMX je tedy platná licence podmínkou k účasti na těchto závodech:
Mistrovství České republiky, Mezinárodní závody úrovně C1, Mistrovství Evropy, Světový pohár, Mistrovství světa a Olympijské hry.

Licence je platná od data vydání do 31.12. daného roku.

Licenční řád a další informace na stránkách ČSC zde.

Virtuální licence

Od roku 2023 vystavuje ČSC licence především ve virtuální podobě, tedy jako karty do mobilních zařízení.

Na konci celého procesu žádosti o vystavení či prodloužení licence, přijde žadateli o průkaz (místo klasické plastové kartičky poštou) webový odkaz s možností stažení licence do jeho mobilního telefonu.
Licence lze stáhnou na zařízení s operačním systémem Apple iOS i Android. U zařízení iOS se licence stahuje přímo do Wallet (Pěnězenky), u Androidu do aplikace Portmonka či Google Pay (Peněženka).

Po dostatečně dlouhou přechodnou dobu zůstane možnost vytištění licence i v její fyzické (plastové) podobě, avšak za poplatek nákladů výroby licence. Pokud máš zájem i o vytvoření plastové karty, připiš to do emailu s žádostí o licenci.

Založení nové licence

Žádost o vydání licence
Vyplň tento dokument.

Uveď klub: Czech Freestyle BMX Association
Kategorie: MUŽI BMX-ELITE-BMX (15+), JUNIOR-BMX (mladší 15 let).

Profilová fotka

Připrav si průkazovou fotku ve formátu .jpg, poměr stran: 3,5 x 4,5 (jako na občance).

GDPR souhlas

Vytiskni, přečti si, podepiš a naskenuj Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Nouzový kontakt

Napiš jméno, příjmení a telefonní kontakt na blízkou osobu, na kterou je možno se obrátit v krizových situacích.

Podklady odešli emailem

Žádost, fotku, naskenovaný gdpr souhlas i nouzový kontakt odešli společně na email: licence@cfba.cz

Pokud jsi členem asociace, v mailu to uveď také a krok 6 se Tě netýká.

Úhrada poplatku

Člen asociace: zdarma
Dospělí: 580 kč
Nezletilí (6 - 17 let): 480 kč
Příslušnou částku odešli na bankovní účet: 2902781976/2010
Do zprávy pro příjemce napiš:
Tvé jméno - UCI licence.

Stažení nové licence

Po vyřízení žádosti Ti od ČSC přijde na email odkaz ke stažení Tvé virtuální UCI licence.

Prodloužení platnosti licence

Žádost o prodloužení

Napiš nám na email licence@cfba.cz, že chceš svou licenci prodloužit. Pokud v ní potřebuješ nějaké údaje změnit, připiš to do mailu.

Pokud jsi členem asociace, poplatek neplatíš a krok 2 se Tě tedy netýká.

Úhrada poplatku

Člen asociace: zdarma
Dospělí: 580 kč
Nezletilí (6 - 17 let): 480 kč