Aktuality

14. prosince 2023
Rozhovor ČSC s Erikem Figarem o rozvoji Freestyle BMX 

Patří mezi průkopníky a tahouny Freestyle BMX v České republice. Erik Figar je reprezentačním trenérem této progresivní disciplíny, pořádá závody, trénuje mládež, šéfuje oddílu v Brumově-Bylnici. Nově je také porotcem UCI pro řízení mezinárodních závodů.
Nejen olympiádu, ale i stav českého Freestyle BMX a další témata, s Erikem probrali v rozhovoru pro Český svaz cyklistiky.

26. listopadu 2023
Hungarian Flatland Cup

Letos poslední reprezentační výjezd absolvovala parta Flatland jezdců do Budapešti. Kromě flatlandové stálice v české reprezentaci Martina Dražila, který domů přivezl hned 2 bronzová umístění, se v českém dresu představili také Honza Stavárek, Pepa Šmehlík a Pepa Šedivý.

25. listopadu 2023
SAZKA GRAND BMX 2023

Na Brněnském výstavišti proběhl již 10. ročník závodu v minirampě pod taktovkou agentury VSA Xtreme. Silná konkurence, zvučná jména a mezinárodní účast (6 zemí) zajistila kvalitní podívanou. Nejvyšší kategorii profíku vyhrála britská legenda Tom Justice, hned za ním se jako nejlepší Čech umístil Miky Hovorka.

28. října 2023
Halloween Jam Dirty Pardubice

Na dirtech v Pardubicích pořádal v sobotu Jirka Frydrych Halloween Jam. I přes mírnou nepřízeň počasí se nakonec akce uskutečnila. Sešla se tam slušná parta jezdců, někteří i v maskách a jezdilo se až do noci. 

21. října 2023
Otevření skateparku v Brně Černovicích

Slavnostní otevíračka nového parku proběhla 21. října v brněnské části Černovice.
Park se dvěma funboxy rozumných rozměrů, vysokým radiusem i velkým wallridem vypadal dobře už na fotkách ze stavby a potvrzují to i první dojmy jezdců.

12. - 15. října 2023
Miculyčová na zastávce světového poháru v Číně

Poslední zastávky světového poháru, která proběhla 12. - 15. října v Číně se zúčastnila Iveta Miculyčová. Uspěla a z pátého místa veze domů porci bodů, které by jí mohly zajistit účast na Olympijské kvalifikační sérii.

30. září 2023
C1 závod a školení porotců v Aigle

V posledním zářijovém víkendu se česká reprezentace opět vydala na výjezd, tentokrát to bylo do Švýcarska a součástí byli i 3 "nejezdci" účastnící se školení porotců. Ivet vybojovala v těžké konkurenci zlato a mezi muži se nejlépe umístil šestý Martin Habada.

16. září 2023
Mistrovství ČR 2023

V sobotu 16. září se v Pardubicích pod taktovkou CFBA a za podpory Českého svazu cyklistiky, hlavního partnera Sazka a dalších partnerů Skatepark Pardubice, TBB-Bike, Feifer servis a Meatfly konalo Mistrovství ČR v disciplínách Park a Flatland.  

2. září 2023
Undercastle Games 2023

V sobotu 2. září 2023 se v Brumově-Bylnici uskutečnil druhý ročník mezinárodního závodu Undercastle Games, který přilákal závodníky z 10 zemí po celém světě, včetně zemí jako Kanada nebo Mexiko  

2. - 9. srpna 2023
Cyklistické Mistrovství světa 2023 v Glasgow

Mistrovství světa ve Freestyle BMX, konané v Glasgow od 4. do 7. srpna 2023, představovalo klíčovou událost pro freestylovou cyklistiku a naši reprezentanti vezou cenné body ze všech kategorií. 

22. července 2023
Ghetto Games festival

Na další lotyšskou C1 vyrazila obměněná repre parta do Ventspils. Martin Spurný opět ovládnul kategorii Amatérů stejně jako Kačka Elite Women, Martin Habada v Elite Men bere bronz.

21-. - 22. června 2023
Evropské hry 2023 Krakov

Česká reprezentace zanechala výraznou stopu na letošních Evropských hrách v Krakově. Skvělé výkony našich jezdců a jezdkyň ve freestyle BMX jasně potvrdily jejich kvalitu a umístění na evropské scéně.

Hungarian Flatland Cup

26. listopadu 2023

Poslední listopadový víkend jsem se s klukama vydal do nedalekého Maďarska na skvělý závod Hungarian Flatland Championship který se konal parádním obchodním centru Duna Plaza nedaleko centra Budapešťe.
Moc rád tam jezdím protože Maďarska scéna je veliká a hlavně tato soutěž má krásnou rodinnou a pohodovou atmosféru.

První den se jel Maďarský šampionát který jsme si skvěle užili. Jely se celkem 4 kategorie a to: Junior, Ženy, Master (kde se ukázali i naši dva jezdci Josef Šmehlík a Pepa Šedivý) a Elite (kde jsem jel Já Martin Dražil a Jan Stavárek). Bohužel kluci se nezvládli umístit, ale já jsem v kategorii Elite utrhnul 3 místo. Po celodenním ježdění jsme si dali malou prohlídku města i když bylo na nule ale to nás nezastavilo 😁

Druhý den po snídani jsme se vydali kouknout na legendární Flatland spot v centru Budapešti, který se jmenuje Hero's Square. Velká rovná plocha přesně dělaná pro trénink🤘 Foukalo a byla zima, ale to nás nezastavilo si natočit pár linií a pak hurá na druhý závod a to C1.
Druhý závod byl jiný tím, že se jednalo o mezinárodní závod pod záštitou UCI a proto se v něm získávaly body do světového UCI rankingu. Tentokrát se jely jen tři kategorie a my jsme se prali o každé místo. Kvalifikace pro kluky v Master skončila před finálem. Já a Honza jsme se protlačili a pro mě to nakonec ve finále dopadlo na bednu - a to opět 3 místo.

Skvěle jsme si to užili a byla to zas další zkušenost a motivace pro příští závody.
Budeme se těšit na další rok🙏
Děkujeme moc Czech cycling a Czech Freestyle Bmx Asociacion

MD

Kompletní výsledky českých reprezentantů v C1 závodu v přehledu reprezentačních výjezdů ZDE.

SAZKA GRAND BMX 2023

25. listopadu 2023

Velká sportovní akce roku, festival Life! na BVV je za námi a s ní již 10. pokračování našeho doprovodného programu na tomto festivalu. Vidět jste nás mohli v rámci Sazka arény, kterou jsme pro Vás připravili v pavilonu F.

Již tradiční freestyle BMX závod s 20ti letou historií o PRIZE MONEY 30 000 Kč proběhl ve VSA dvojité minirampě s funboxem uprostřed.

V kategorii amateur startovalo celkem 15 jezdců. I v této části závodu jsme viděli parádní ježdění a padaly obtížné triky. V kategorii amatérů dominoval Ungr David, Borek Tomáš, Zdražil Lukáš, Sláma Vojtěch, Prokeš Vojta nebo vítěz Marek Pokorný. Za zmínku stojí i samotný Matěj Loučka, který do této kategorie také nastoupil, ale bohužel nepostoupil.

Do kvalifikace kategorie PRO nastoupilo celkem 19 jezdců z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Španělska, Anglie a samozřejmě téměř kompletní špička jezdců z ČR. 10 postupujících finalistů kategorie PRO a start samotného finále bylo opět to nejlepší z celého dne. Zóna Sazka arény praskala ve švech a atmosféra byla skvělá. To, co opět proběhlo v jízdách finalistů je nepopsatelné. Úroveň ježdění byla opravdu vysoko. Padaly triky, které jsme doposud v závodech GRAND BMX neviděli. Umístění jednotlivých jezdců najdete v tabulce výsledků v galerii. Kategorii PRO vyhrál Tom Justice, na druhém místě stál Miki Hovorka a na třetím místě legenda Layos Sergio. Gratulujeme!

Skvělou atmosféru závodu oživil DJ FUSE a moderátoři Berny Soška, Patrik Fáfek a Jeny Valenta.

Třetí den festivalu - neděle, patřila Sazka aréna jezdcům freestyle scooteringu v závodě Chilli King of Ramp vol. 5 pod organizací partnera programu Scootshop.cz.

Děkujeme všem jezdcům za účast, všem divákům za parádní atmosféru a všem partnerům za podporu a tedy i možnost akci realizovat. Letošní ročník byl opět jedinečný. Užili jsme si to!

Za VSA Xtreme, Jeny Valenta

Halloween Jam Dirty Pardubice

28. října 2023

   V sobotu na Pardubických Dirtech proběhnul Halloween Jam a reportáž z něj sepsal organizátor Jirka:

   Ráno nám ještě trošku zapršelo a myslel jsem si, že akci budeme muset zrušit, ale protože se této akci udělalo celkem velké promo, řekl jsem si že do toho jdeme. Kluci z Dirty Pardubice a z Dogswoodu naházeli koberce přes bahnitá místa a začlo se jezdit. Za to jim díky a díky i mé ženě za super občerstvení a výzdobu 😇🤘. Ja jsem si mezitím došel pro kostým a kolo a kolem druhé hodiny odpolední jsme rozjeli Jam.
   Jezdila se 4crosska, resina i dirty. Padaly opravdu úžasné triky, kluci se snažili a vzájemně podporovali. Dohromady se na místě sešlo 32 riderů.

Aftermovie Halloween Jam 2023 Dirty Pardubice

Našimi třema vítězi se stali:
Šimon Pekař
Matyáš Tomáš
Jakub Kabele

Bohužel byl i best crash, který získal Pavel Fučík. Tento kluk přetočil backflip a zlomil si u toho obratel. Snad bude zase co nejdříve v pořádku a celá pardubická banda posíla hodně pozitivní energie a síly pro hojení.

Best mask vyhrál týpek v kostýmu tygra.

Večer se rozsvítily aku reflektory a ježdění tak mohlo pokračovat až do noci.
Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem co dorazili a užili si s námi tuto akci. Tak zase za rok!

PS. další jam plánujeme na čarodějnice, na datu pracujeme, budeme informovat 🤘

Jirka Frydrych

Slavnostní otevření nového parku v Brně Černovicích

21. října 2023

V brněnské části Černovice vyrostl nový park, který je od 21. října po jeho slavnostním otevření přístupný veřejnosti. 

Park se dvěma funboxy rozumných rozměrů, vysokým radiusem i velkým wallridem vypadal dobře už na fotkách ze stavby a potvrzují to i první dojmy jezdců.
Miki Řehořík (aktuální mistr ČR): ,,Nový park v Černovicích je rozhodně jeden z těch lepších v ČR a je super, že už je něco většího než jen metrový funbox a metrové rádiusy. Je to super park, který za mě je i na dobré a krásné lokaci. Nikde v ČR není park, který by měl dva funboxy za sebou a proto si myslím, že tento skatepark je i jedinečný v tomto ohledu. I když na skateparku je i pár chyb, kterých jsem si všiml tak jsem rád, že takový skatepark stojí a myslím si, že to nejen posune sport BMX, ale i jiné adrenalinové sporty. Ve zkratce jsem rád, že tento park byl zrealizován, je fakt skvělej a to co jsem tam zatím najezdil tak vždy bylo užité na plno."
Honza Broža (reprezentant): ,,Park hodnotím pozitivně - velké rádiusy, přijemné funboxy, park má dobrou flow. Jsou tam i věci co mě moc nenadchly jako ten malý velbloud vedle funboxu🤣🤣.Ale jinak fakt super park s velkými prěkážkami."

Jak celá otvíračka vypadala, shrnuje Peťa Solař:
Ahoj, chtěl bych se podělit o mé dojmy z nedávně otevřeného parku u nás v Brně Černovicích. Když jsem se dozvěděl že Černovice mají takovéto plány začal jsem se o to zajímat a za nedlouho přišel nápad vzít si na krk jeho otevření. Veškeré plánování šlo celkem hladce a promo akce se taky docela chytlo, takže nám už nezbývalo nic jiného než si počkat na předpověď počasí aby jsme mohli potvrdit termín. Jak nám, tak stavební firmě všechny termíny vycházely a vše šlo podle plánu. A pak když přišel den otevření tak už od samého rána se v parku scházeli jezdci každého věku, s nimi rodiče a i prarodiče, taky se zastavila spousta kolemjdoucích a super bylo že se přišli podívat i lidi z venku kteří do toho sportu tolik nevidí. Ve dvě odpoledne přišlo na řadu předání parku veřejnosti, kterého se účastnilo jak vedení z městské části, tak i lidé z vedení města díky kterým tento park měl možnost vyrůst. Střihla se slavnostní páska, proběhl přípitek a mohlo se jít na komentovanou exhibici kluků na BMX kolech, bruslích a koloběžkách. Rozhodně bylo na co koukat, kluci předvedli spoustu moc povedených věcí. Nedostal se ke mě žádný špatný ohlas tak si myslím že se akce povedla, počasí vyšlo víc než by jsme si mohli přát. Díky za možnost přispět sem.

Pár fotek z akce od Karla Doležala ZDE a ZDE, povedené video z akce od Kuby Zelenky ZDE.

KJ

Mobirise Website Builder

FISE Bazhong, Čína

12. - 15. října 2023

V Čínském Bazhongu se konala poslední zastávka světového poháru FISE a za Českou republiku na ní nemohla chybět Iveta Miculyčová. Pro tu tento závod představoval mimo jiné hlavně příležitost získat další UCI body do světového rankingu, který v prosinci rozhodne o její účasti na Olympijské kvalifikační sérii a potažmo proto i možnosti kvalifikovat se na samotnou olympiádu do Paříže 2024.

Ivet nenechala výsledek náhodě a závodu předcházela pečlivá příprava - před odletem do Číny strávila týden spolu se svým trenérem Michalem Beranem v Anglii intenzivním tréninkovým soustředěním. 

Úsilí se vyplatilo, Ivet ve světové konkurenci obstála, porotu zaujala originalitou svých triků - mezi nimi i čerstvá novinka právě z tréninku v Anglii - Cliffhanger (na fotce vpravo) a z finále si proto odváží velmi pěkné a cenné 5. místo.

Myslím, že tímto výsledkem si svou kvótu na Olympijskou kvalifikační sérii pojistila a my se proto můžeme těšit, že v příštím roce bude na jejích dvou zastávkách v Šanghaji a Budapešti bojovat o kvalifikaci na Olympijské hry.

KJ

Mezinárodní závod C1 a školení porotců od UCI World cycling centre ve Švýcarském Aigle

30. září 2023

Čtvrtek 28.9. ráno a posádka dodávky Českého cyklistického svazu už se schází v Praze. Po naložení kol a batohů vyráží směr Švýcarsko do města Aigle, kde se koná nejenom mezinárodní závod C1 ale také školení freestyle bmx porotců. Cesta trvající přibližně 12 hodin, zakončena úspěšným příjezdem na ubytování, všechny dost vyčerpala a jde se rovnou spát. V pátek hned brzy ráno vyráží 3 členové výpravy (Tom Havlík, Erik Figar, Tom Frýdek) směr Světové centrum cyklistiky aby zahájili kurz pro porotce. V pozdním dopoledni přijíždí i zbytek výpravy (Tom Beran, Jan Broža, Miki Řehořík, Martin Habada, Kuba Meloun a Ivet Miculyčová) a začínají najíždět park na sobotní závod.

Po dni plném vzdělávání se a trénování jsou všichni utahaní a hned po jídle mizí na pokoje a do postelí. Sobotní ráno se moc neliší, část výpravy mizí v učebně. Celé dopoledne se věnují video porotcování a diskutují to s nejlepšími porotci v oboru, aby pochytili co nejvíce rad a doporučení. Zbytek mezitím najíždí park, aby se jim odpolední závod podařil. Po obědě už se i kluci přesouvají z učebny do parku aby se připravili na hodnocení závodu. Kvalifikace odjeta a do finále postupuje v kategorii žen Ivet Miculyčová a v kategorii mužů Jan Broža, Martin Habada a Tomáš Beran. Miki a Kuba bohužel spadli a na finále to nestačilo.

Na nic se nečeká a finále je jedna velká jízda jak pro jezdce, tak pro porotce, protože zde jsou i jezdci co obsadili bednu na olympijských hrách 2020 v Tokyu. Pro Ivet to ale není žádný problém, bere první flek. V kategorii muži zajel nejlépe Martin Habada. Jan Broža i Tom Beran při jedné jízdě spadli a druhou jízdu zajeli na jistotu aby ukořistili nějaké body.

Kluci v porotě dostali pozitivní zpětnou vazbu od lektorů kurzu, kteří je při hodnocení pozorovali, poté probrali ještě pár detailů a úspěšně tak kurz dokončili. Po slavnostním vyhlášení rychlá sprcha, balíme batohy a kola a hurá domu.

TH

Undercastle Games 2023

2. září 2023

V sobotu 2. září 2023 se v Brumově-Bylnici uskutečnil druhý ročník mezinárodního závodu Undercastle Games, který přilákal závodníky z 10 zemí po celém světě, včetně zemí jako Kanada nebo Mexiko. Tato sportovní událost pod záštitou UCI hostila dvě disciplíny: Freestyle BMX Park a Freestyle BMX Flatland, rozdělené do kategorií mužů a žen.

Kvalifikace:
Soutěž v parkové disciplíně byla silně obsazená závodníky z celého světa, včetně olympijského medailisty Declana Brookse, který byl jedním z hlavních favoritů. Kvalifikace přilákala celkem 28 jezdců, z nichž se pouze 12 probojovalo do finále. Mezi českými jezdci se výrazně prosadil Tomáš Beran, který se umístil na čtvrtém místě. Kvalifikaci však suverénně vyhrál Declan Brooks. V disciplíně Flatland zazářil český jezdec Martin Dražil, který se umístil na prvním místě před mexickým jezdcem Arturem Alegria. V obou ženských kategoriích byla bohužel menší účast. Závodnice tak měli rovnou finále.

Finále žen:
I přes menší účast ženské kategorie ve Flatlandu i Parku předvedly závodnice poutavé výkony. Flatland ovládly Maďarky v čele s Panni Thuránzsky, která získala první místo. V parkové disciplíně si olympionička z Německa, Lara Lessmann, zajistila suverénní vítězství. Následovaly ji reprezentantky Slovenska a Maďarska.

Finále mužů:
Finále mužů odstartovala disciplína Flatland, kde Martin Dražil obhájil svůj postup z kvalifikace a ve finále tak potvrdil své první místo. Na druhém místě se umístil reprezentant Mexika a třetí příčku obsadil zástupce Maďarska. Finále mužů v parkové disciplíně představovalo vrchol večera s ohromující hodinovou show plnou světových triků. Maxime Chalifour z Kanady skončil na třetím místě, zatímco druhé místo si vybojoval ukrajinský reprezentant Yurii Illiushchenko. Nicméně ve chvíli, kdy se zdálo, že Illiushchenko má našlápnuto k vítězství, britský jezdec Declan Brooks ukázal svou neuvěřitelně čistou jízdu plnou obtížných triků, což mu zajistilo zlatou medaili a celkové vítězství.

Mezinárodní závod Undercastle Games 2023 byl zážitkem jak pro fanoušky BMX Freestyle, tak i pro účastníky. Těšíme se na další ročníky této události, která neustále roste a láká stále více talentovaných závodníků ze všech koutů světa.

EF

Cyklistické Mistrovství Světa 2023, Glasgow

2. - 9. srpna 2023

Mistrovství světa ve Freestyle BMX, konané v Glasgow od 4. do 7. srpna 2023, představovalo klíčovou událost pro freestylovou cyklistiku. Reprezentanti České republiky se snažili nejen o úspěch na světové scéně, ale parkoví jezdci také o postup na olympijské hry v Paříži 2024. Soutěž probíhala v náročných podmínkách vzhledem ke konkurenci a střídavému počasí.

V disciplíně park se v mužské kategorii za Českou republiku zúčastnili Martin Habada a Tomáš Beran. V ženské kategorii reprezentovaly zemi Iveta Miculyčová a Kateřina Jalůvková. Za disciplínu flatland soutěžil v českých barvách Martin Dražil.

Martin Habada a Tomáš Beran se přes velkou konkurenci bohužel neprobojovali do semifinále, a to přesto, že předvedli výborné výkony. Tomáš Beran obsadil 32. místo a Martin Habada skončil na 35. příčce. Jejich účast na mistrovství přesto přinesla cenné body pro českou reprezentaci a pomohla zpevnit její pozici v celosvětovém rankingu.

Iveta Miculyčová a Kateřina Jalůvková se v ženské kategorii pokusily zazářit na světové scéně. Kateřina se bohužel do finále neprobojovala kvůli srážce v tréninku, která zanechala zranění. Nicméně, i přes toto zranění, odjela kvalifikační jízdy bez pádu a obsadila 26. místo, což je vzhledem k okolnostem pozitivní výsledek. Iveta Miculyčová se z 9. místa kvalifikovala do finále, což byl významný úspěch. V samotném finále však druhá jízda neproběhla podle očekávání a Iveta nakonec dosáhla na 9. místo. I přes nepovedenou druhou jízdu však její účast přinesla důležité body pro celosvětový ranking České republiky.

Martin Dražil v disciplíně flatland předvedl porotě své kombinace triků a s provedením své kvalifikační jízdy byl spokojený, proto ho následné bodové hodnocení poroty trochu zamrzelo. Do užšího semifinále se mu z kvalifikace probojovat nepodařilo, i tak skončil na velmi pěkném 21. místě a domů proto veze body i z disciplíny flatland.

Mistrovství světa ve Freestyle BMX v Glasgow bylo důležitou událostí pro českou reprezentaci. Přestože se žádný z reprezentantů neprobojoval na stupně vítězů, jejich účast a výkony byly velmi cenné. Získané body budou mít významný dopad na celosvětový ranking a parkovým českým jezdcům pomohou směrem k olympijským hrám v Paříži v roce 2024. I přes nepříznivé počasí a náročnou konkurenci ukázali reprezentanti České republiky svou odhodlanost, dovednosti a vášeň pro freestyle BMX. 

EF

Ghetto games festival 2023

22. července 2023

V Lotyšsku se konal již 15. ročník festivalu Ghetto games a jeho součástí byl i závod ve Freestyle BMX úrovně C1. Ve složení Honza Broža, Martin Habada, Kačka Jalůvková, Martin Spurný, Fanda Bližňák, Tomáš Matyáš, Ondra Baranec, Martin Lopour a jako doprovod Franta Bližňák st. vyrazila česká reprezentace na 15 hodinovou cestu z Ostravy do Ventspils ve čtvrtek a hned v pátek ráno je čekal první trénink.

Organizátoři akce drželi naše jezdce ve střehu - téměř až do odjezdu jim informace o časovém harmonogramu zcela chyběly a když už se nějaké objevily, zpravidla to bylo až na aktuální den a ještě je stihli v průběhu několikrát změnit. V konečném znění měly tedy kategorie Amatér i Elite startovat v sobotu večer. Tak se dokonce i stalo a kvalifikací Elity byl závod zahájen, ale po úvodních 3 jízdách začalo pršet. Déšť sice netrval ani hodinu, ale park se vysušit nedařilo a proto proběhnul riders meeting, kde se domluvil přesun na nedělní ráno (v případě nepříznivého počasí dokonce padla alternativa přesunutí závodu do vzdáleného Indoor parku do Rigy). Obavy z nedělního deště se nakonec nepotvrdily a závod proběhl i s živým vysíláním v neděli dopoledne 8:00 - 10:00 (místního času), obě kategorie jely rovnou finále.

Kategorii Amatérů dominoval Martin Spurný a s náskokem 5 bodů obsadil první příčku.
V kategorii Elite Women měla tentokrát Kačka Jalůvková snahu zjednodušenou, protože byla jedinou startující a domů veze 200 bodů do UCI žebříčku.
V Elite Men na bednu dosáhl z třetího místa Martin Habada, za ním Honza Broža obsadil 5. místo, Fanda Bližňák 8. místo, Martin Lopour bere 10. a Ondra Baranec 11. flek. Tomáš Matyáš se bohužel při tréninku zranil a závodu se proto zúčastnit nemohl.

A co k výjezdu dodávají jezdci? Tomáš poznamenává, že v Lotyšsku došel na cestách asfalt, Honza s Frantou si prý za volantem užili pumptrek na polské dálnici, Ondra cení místní pláž a Fanda vzkazuje ,,Byla to pecka, lidi!"

KJ 

Evropské hry 2023 Krakov

21. - 22. června

Národní tým odcestoval do Krakova již v neděli, aby měl dostatek času na přípravu a trénink před samotnými závody, které začínali pondělními tréninky. Středa byla dnem kvalifikací, kde se počítalo se sčítáním bodů z obou jízd. Bylo tedy nezbytné strategicky naplánovat jízdy tak, aby byly co nejméně rizikové, ale zároveň dostatečně kvalitní na postup do finále. V obou kategoriích - muži i ženy - se do finále dostalo pouze 12 jezdců.

Našim jezdkyním se podařilo postoupit do finále. Ivetě se to povedlo ze 4. místa, a to díky její volbě jednodušších jízd, které ji zajistily stabilitu a umožnily se tak soustředit na finále. Podobnou strategii zvolila i Kateřina, která se do finále probojovala z 8. místa. V mužské kategorii byla konkurence o něco vyšší, a proto museli Tomáš i Martin přidat do svých jízd náročnější triky. Nakonec se do finále probojoval pouze Tomáš.

Ve finále předvedl Tomáš skvělou první jízdu, která mu zajistila celkové 7. místo. Bohužel ve druhé jízdě spadl a nemohl tak svůj výkon vylepšit. V konečném součtu se však hodnotí pouze jedna nejlepší jízda, a Tomášovo sedmé místo je opravdu vynikajícím výsledkem.

Iveta a Kateřina zvolily strategii bezpečné první jízdy, kde si zajistily jisté body, a do druhé jízdy pak přidaly ty nejlepší triky. Kateřině se podařilo předvést bezpečnou první jízdu, avšak druhá jízda jí bohužel nevyšla podle plánu. Přesto sedmé místo, které obsadila, je skvělým výsledkem a příště budeme určitě svědky i jejích dalších triků, které tentokrát nestihla.

Iveta jela podobnou strategii jako Kateřina, první jízdu bezpečně, aby si zajistila solidní pozici a nemohla se propadnout v případě neúspěchu ve druhé jízdě. Ve své druhé jízdě však předvedla navíc ještě další triky a dokonce předvedla backflip barspin, který jsme od ní viděli poprvé. Iveta se jako jediná jezdkyně přehoupla přes hranici 80 bodů a stala se tak mistryní Evropy ve freestyle BMX už podruhé.

Děkujeme všem našim jezdcům za skvělou reprezentaci a těšíme se na další vzrušující závody!

EF

© Copyright 2023 Czech Freestyle BMX Association. All Rights Reserved.

HTML Creator