Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na novinky

UNDERCASTLE GAMES vyhrál Tomáš Beran

 

Kompletní výsledky závodu

 

Tisková zpráva:

Historicky první BMX závody úrovně C1 vyhrál Tomáš Beran!

 

Minulý víkend hostil Bikepark Brumov-Bylnice historicky první mezinárodní Freestyle BMX závody v parku i flatlandu. O body do UCI žebříčku soutěžili závodníci z Čech, Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, ale i Ukrajiny. Během dvoudenních závodů si přibližně tisícovka návštěvníků z řad široké veřejnosti užila doopravdy nabité sportovní výkony. V závodních jízda padl dokonce i trik double backflip (dvojité salto vzad) v podání Mikuláše Řehoříka. 

 

V kategorii expertů (13 - 14 let) nakonec nejvíc bodů vybojoval místní jezdec František Bližňák. V BMX flatlandu, který nezasvěceným na první pohled připomíná kombinaci akrobatické cyklistiky a breakdancu nakonec vyhrál maďarský jezdec Fülop Vidákovich před Martinem Dražilem z ČR. V dívčím finále se objevila i účastnice minulých Olympijských her Lara Lessmann z Německa. Ve finále ji však nedala šanci teprve 16-ti letá Iveta Miculyčová a třetí místo brala další Češka Kateřina Jalůvková. Obě holky z Čech do svých jízd zakomponovali backflip (salto vzad) a získaly tak cenné body nutné pro účasti na dalších Olympijských hrách. 

 

Finále elite men v parku bylo plné neskutečných triků a porota to rozhodně neměla jednoduché. Třetí místo nakonec putuje do Maďarska za svižnou a stylovou jízdu Zoltana Ujvaryho. Druhé místo vybojoval Mikuláš Řehořík, který do obou finálových jízd zakomponoval double backflip! No a první místo urval taktéž Český jezdec Tomáš Beran. Ten poslední dva roky vyhrává téměř všechny závody v ČR, na které dorazí. 

 

Za rok naviděnou!

 

Publikováno 28.7.2022, Autor: Erik Figar, Zobrazeno: 435×