Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na novinky

UCI - Newsletter Únor 2018

Přinášíme Vám únorový Newsletter UCI, ve kterém je i pár důležitých informací o Freestyle BMX WorldCUPu pro letošní rok. Celý Newsletter je zde ke stažení v originálním znění. My Vám přinášíme český překlad toho nejzajímavějšího, co se v něm o freestyle BMX píše.

Kalendář UCI Freestyle Park

Jako jedna z prvních důležitých informací je oficiální kalendář pro Fise WorldCup 2018. V kalendáři jsou nyní zapsány 4 zastávky, nicméně lze pravděpodobně počítat i s pátou zastávkou, která každoročně uzavírá sérii závodů Fise v Číně - Chengdu.

Další informace spojená s kalendářem, kterou je třeba zmínit, je datum Youth Olympic Games, které se uskuteční začátkem Října 2018. Díky Kubovi Němcovi, který zajistil účast České republiky na YOG ze 4.místa, se tak může některý z mladých nadějných jezdců zúčastit Olympiády už tento rok. Více informací o Youth Olympic games najdete zde - odkaz.

DatumNázevMísto
05-08 Duben UCI BMX Freestyle Park and Flatland World Cup Japonsko - Hirošima
08-13 Květen UCI BMX Freestyle Park and Flatland World Cup Francie - Montpeiller
13-15 Červenec UCI BMX Freestyle Park and Flatland World Cup Kanada - Edmonton
06-09 Září UCI BMX Freestyle Park and Flatland World Cup Maďarsko - Budapešť
01-10 Říjen Jeux Olympiques de la Jeunesse - BMX Freestyle / Youth Olympic Games - BMX Freestyle Argentina

 

Oficiální Kalendář zde - odkaz

 

Licence pro rok 2018

Licence pro Freestyle BMX od UCI existuje od roku 2017. Tato licence Vás opravňuje k účasti na světovém poháru pod záštitou Fise a bez této licence není možná účast v PRO kategorii - WorldCUP Park (na účast v nižších kategoriích a jiných disciplínách se tato licence nevztahuje).

Jak prodloužit platnost licence z roku 2017

Pokud již vlastníte licenci z roku 2017, stačí pouze prodloužit její platnost pro rok 2018. Stačí napsat prosbu o prodloužení licence pro rok 2018 na následující emailovou adresu

Alena Pavelková - pavelkova@ceskysvazcyklistiky.cz

V emailu uveďte své jméno a zmiňte, že vaše licence patří pod kategorii Freestyle BMX. Případně zmiňte i číslo Vaší licence. 

Paní Pavelková Vám následně zašle novou licenci na dobírku. Cena je 400,-.

Jak založit novou licenci

V případě založení zcela nové licence je postup následovný:

  • Vyplnit žádost o licenci UCI - stáhnout [excel]
  • Vyplněnou žádost podepsat, naskenovat a zaslat na email - janvalenta@janvalenta.com
  • Zaslat profilové foto v obálce na adresu:

Český svaz cyklistiky
p. Alena Pavelková
Nad Hliníkem 4
150 00, Praha 5- Motol

Následně pak paní Pavelková zašle licenci na dobírku v hodnotě 400,-. Vyřizovací lhůta je stanovená na jeden měsíc, proto je třeba o licenci zažádat v dostatečném předstihu.

Jak vyplnit žádost o licenci

Žádost je již předchystaná - stáhnout, stačí pouze vyplnit osobní údaje, ve 4. bodě zaškrtnou disciplínu BMX a ve 3. bodě vybrat kategorii MUŽI ELITE BMX.

Pozor! V případě, že se budete chtít zúčastnit výberového řízení na Youth Olympic Games (více informací zde), ve 3. bodě vyberte jako kategorii JUNIOR - BMX.

 

Kvalifikace na Olympic Games 2020

Všichni jsme netrpělivě čekali, jestli nám tento únorový newsletter přinese oficiální informace o datech kvalifikace na Olympic Games 2020. Bohužel, kromě systému bodování zde o kvalifikaci na Olympiádu není žádná zmínka. Lze tak předpokládat, že se první zastávka Fise WorldCUP v Japonsku(a pravděpodobně ani ty další) nebudou započítávat do celkového skóre kvalifikace na OG2020, tak jak bylo již několikrát od UCI avizováno. První body, které by se mohli do kvalifikace na OG2020 započíst proto budou až z posledního závodu Fise v Číně, který se pojede po ukončení celého seriálu WorldCUP. I tak si ale budeme muset počkat na oficiální vyjádření UCI.

UCI Newsletter v originálním znění společně se zprávou z ČSC - odkaz

Publikováno 1.3.2018, Autor: Erik Figar, Zobrazeno: 1176×