Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na novinky

Mistrovství České republiky ve Freestyle BMX Park 2020

    Mistrovství České republiky, poprvé jako olympijská disciplína, proběhne za podpory Českého Svazu Cyklistiky ve městě Brumov-Bylnice první sobotu v květnu (2.5.2020).

    Mistrovství České republiky ve Freestyle BMX Park 2020 je zásadní z hlediska bodování a následného výběru a účasti reprezentačních jezdců na světových závodech. Dle bodovacího systému UCI získají jezdci za své výsledky na MČR potřebné body, které jim umožní účast na Světovém poháru a následně Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa. Tyto jsou zároveň hlavním kritériem pro výběr nejen reprezentace, ale celkový výběr jezdců pro jakoukoli podporu ze strany CFBA a ČSC.

    Aktuální informace o MČR jsou dostupné zde na webu v sekci MČR --> Park - olympijská disciplína.

    Rádi bychom zdůraznili, že i když se jedná o Mistrovství České republiky v olympijském sportu, a z výsledků se při platné licenci UCI budou jezdcům přidělovat body, licence není podmínkou k účasti na závodě. 

    Zároveň bychom však chtěli upozornit, že založení UCI licence přináší určité výhody. Základem je startovné zdarma na MČR a všech LZN závodech, ale předně možnost výběru pro finanční podporu, reprezentační či tréninkové výjezdy.   

plakat_MCR_FBMX_PARK_2020

Publikováno 31.1.2020, Autor: Erik Figar, Zobrazeno: 1021×