Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na novinky

UCI Licence pro rok 2020

Licence UCI je základní identifikace závodníka, který se chce účastnit závodů UCI. Závody UCI zahrnují: Olympijské hry, Mistrovství světa, Světový pohár, Mistrovství Evropy, Závody úrovně C1 a Mistrovství České republiky.

Výhody při pořízení licence UCI 2020: 

  • Pro rok 2020 má jezdec s platnou licencí startovné zdarma na závodech LZN a MČR (pro jezdce s platnou licencí navíc není nutná registrace do závodu MČR předem, stačí jen potvrdit svoji účats na místě
  • Jezdci se započítávají UCI  body. Tyto body slouží k připuštění do závodů vyšší kategorie než C1 a v rámci ČR slouží jako hlavní kritérium pro výběr podporovaných jezdců (pro více informací čtěte Reprezentace)

Počet jezdců s platnou UCI licencí zásadně ovlivňuje pohled na Freestyle BMX jako olympijský sport. Vyzíváme proto aktivní jezdce, aby podpořili Freestyle BMX pořízením UCI licence. V budoucnu to tak může znamenat celoroční aktivnější program pro celou komunitu Freestyle BMX.

Kategorie Junior

Pro rok 2020 prozatím (z důvodu nezveřejněného rozpočtu pro Freestyle BMX ze strany CSC) nejsou Junioři (mladší 15 let) nijak rozděleni z hlediska platné licence UCI. Tato licence je však povinná v některých zahraničních závodech a může být zohledněna později v průběhu roku 2020 (např. při výběru Juniorů na tréninkový výjezd). Doporučujeme proto rodičům zařídit Juniorům licenci UCI.

Založení a prodloužení licence

Informace o založení i prodloužení licence UCI naleznete v sekci Licence.

Publikováno 17.1.2020, Autor: Erik Figar, Zobrazeno: 858×