Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na novinky

Reprezentace a podpora jezdců v roce 2020

Pro rok 2020 nastanou jisté změny v nominačním systému a celkově v celé podpoře českých Freestyle BMX jezdců. 

Stručný záměr pro rok 2020 je uveden v Tiskové zprávě z toho měsíce - naleznete zde na webu v sekci Dokumentace - Tisková zpráva - Listopad 2019.

Rok 2020

CFBA se bude v roce 2020 snažit podpořit více CZ jezdců. Nemělo by zůstat (jako tomu bylo doposud) jen u výjezdů na SP, ME a MS. Financováno by mělo být také několik reprezentačních výjezdů na evropské závody C1, tréninkový výjezd do zahraničí, kempy pro Juniory, apod. 

Financování těchto sportovních aktivit závisí na přiděleném rozpočtu ze strany českého cyklistického svazu.

Jak to bude fungovat / Jak budou vybírání reprezentanti?

Výběr jezdců, kteří budou financování, bude vycházet z nominačních kritérií pro ME a MS 2020. Ty už jsou k dispozici v sekci dokumentace a systém bodování je podrobně popsán v záložce Reprezentace

Výběr finančně podpořených jezdců bude obdobný jako nominační kritéria. Dle stejného systému jako nominace na ME a MS 2020, budou počítány body jednotlivých CZ jezdců. Ke každé sportovní aktivitě, která bude nějakým způsobem financována, bude určeno datum uzavření výběru a počet podpořených jezdců. 

Příkladově to lze vysvětlit např. na tréninkovém výjezdu v roce 2020. Řekněme, že proběhne tréninkový výjezd hrazený cyklistickým svazem. V takovém případě bude uvedeno datum výjezdu, datum uzavření výběru jezdců pro tento výjezd a počet jezdců výjezdu. Řekněme, že datum uzavření výběru bude 1.9.2020 a bude podpořeno 6 jezdců. V toto datum se tedy vybere nejlepších 6 jezdců s platnou UCI licencí dle nominačního systému (ten je podrobně popsán v sekci Reprezentace, tady na webu). V případě, že nějaký z jezdců odmítne účast, nabídne se jeho místo sedmému jezdci v pořadí, atd.

Podmínkou finanční podpory je samozřejmě platná UCI licence. Ta je nutná také pro získání bodů v nominačním systému (kromě bodů z LZN).

 

Dotazy ohledně systému podpory jezdců pro rok 2020 směřujte na email: erik.figar@gmail.com

 

 

Publikováno 27.11.2019, Autor: Erik Figar, Zobrazeno: 914×