Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na novinky

Změna podmínek registrace do závodu Fise WorldCUP Series

Minulý týden byly provedeny změny pro registraci do závodů světového poháru Fise WorldCUP Series. Registrace již není otevřená pro všechny a závisí na celkovém individuálním rankingu. Informace pochází z Newsletteru, který dorazil koncem minulého týdne.

Body pro registraci

Možnost registrace do závodu nyní bude závislá na získaných bodech v individuálním rankingu. Tento ranking naleznete na oficiálním webu UCI v záložce BMX FREESTYLE - RANKINGS. 

Pro registraci do závodu světového poháru Fise WorldCUP Series, jakým je např. zastávka v Japonsku už za dva týdny, musí mít jezdec v době své registrace v individuálním rankingu minimálně 50 bodů

Stejná pravidla platí také jak pro kategorii mužů, tak i žen. Aktuálně tedy do závodu v Hirošimě Fise WorldCUP Series prozatím mohou nastoupit pouze:

  • Michael Beran
  • Erik Figar
  • Julie Vítková

Pozn. seznam se vztahuje k datu vydání tohoto článku.

Kde získat body

Nutné body pro registraci dozávodu Fise WorldCUP Series lze získat na jakémkoli závodě spadající pod UCI. Seznam těchto závodů, společně s jejich zařazením naleznete na oficiálním webu UCI, v záložce events. 

Podrobnou tabulku s bodovým ohodnocením jednotlivých závodů naleznete na našem webu v záložce Olympic Games.

Krajní případy

V krajních případech, kdy žádný jezdec daného státu nemá alespoň 50 bodů je možné přihlásit do závodu pouze jednoho jezdce a jednu jezdkyni z daného státu. Jedná se ale pouze o případ, kdy do závodu nenastupuje žádný jiný jezdec daného státu disponující 50 body. Ten má totiž vždy přednostní právo, účastnit se závodu.

 

Zdroj: UCI Newsletter #58

Publikováno 1.4.2019, Autor: Erik Figar, Zobrazeno: 1294×