Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na novinky

Výjezd na Mistrovství světa - Chengdu, Čína

Pro všechny příznivce Freestyle BMX přinášíme informace o výjezdu Českého národního týmu do Číny.  

Reprezentační tým ve složení jezdců Erik Figar, Jakub Benda, Julie Vítková, a Jan Hanzlík jako team leader, právě touto dobou sedí v letadle směr Čína, kde se ve městě Chengdu jedou dva mezinárodní závody. Prvním ze závodů je světový pohár FISE World Cup Series, který se uskuteční v termínu 2-4.11.2018. Druhým závodem je Mistrovství světa, které se uskuteční o týden později tj. 9-11.2018. Z obou těchto závodů se počítají body pro kvalifikaci na letní olympijské hry v Tokyu 2020. Naši jezdci se budou snažit získat co nejvíce bodů, k tomu, aby přispěli právě těmito body ke splnění kvalifikačních kritérií.

Odlet na Mistrovství světa Freestyle BMX park, Chengdu, Čína

UCI BMX Forum 2018

Na všeobecném meetingu UCI BMX Forum 2018 byly řečeny základní informace ohledně závodu Mistrovství světa.

Systém závodu

60 (30 v ženské kategorii) jezdců bylo rozděleno do 4 (2 v ženské kategorii) tréninkových skupin po 15. Skupiny byly řazeny podle UCI Rankingu v obráceném pořadí. Každá z těchto skupin měla na trénink hodinu a patnáct minut, což dělá z obtížného závodu ještě obtížnější. Ve stejných skupinách se jely kvalifikace, kdy každá skupina byla rozdělena ještě na 3 podskupiny. Z kvalifikace postupovalo do semifinále 24 jezdců. Ze semifinále do finále postupovalo 12 jezdců. V kvalifikaci výsledný počet bodů vycházel z průměru dvou jízd. V semifinále a finále se počítala jedna lepší jízda ze dvou.

Systém bodování na OH

Závisí na bodovém systému UCI viz. odkaz. Kvalifikační body jednotlivých států se získávají pro mužskou a ženskou kategorii zvlášť. Veškeré podrobnosti o kvalifikačním systému lze nalézt v oficiálních dokumentech UCI - zde.

Dopingová kontrola

V průběhu konání MS může nastat dopingová kontrola, ale zpravidla je dopingová kontrola bezprostředně po skončení finále a podstupují ji jezdci na prvním, druhém a třetím místě, a také náhodně vybraný jezdec z finále.

UCI BMX Forum 2018

Česká účast

1-4.11.2018 se konala poslední zastávka seriálu Fise World cup series, což byl první závod, ze kterého se počítají body pro kvalifikaci na letní olympijské hry v Tokyu 2020. Jako první se jela prekvalifikace, ve které se náš reprezentant Jakub Benda umístil na 33. místě. Jeho první jízda byla čistá a solidní, avšak v druhé jízdě nešťastně spadl. Do kvalifikace mezi top 50 jezdců, z celkového bodování z předchozích zastávek, postupovalo 23 nejlepších z prekvalifikace. Pro Jakuba byl tímto závod ukončen. Náš reprezentant Erik Figar skončil v kvalifikaci na 46. místě. Do semifinále postupovalo 24 nejlepších z kvalifikace, proto tímto závod pro Erika skončil. Naše reprezentantka Julie Vítková se umístila v kvalifikaci na 30. místě. Julie také dále nepostoupila.

9-11.11.2018 se konalo Mistrovství světa Freestyle BMX park. Systém závodu je popsán výše. V mužské kategorii naši reprezentanti skončili v kvalifikaci, dále nepostoupili. Jakub Benda obsadil 49. místo a Erik Figar obsadil 42. místo. V ženské kategorii naše reprezentantka Julie Vítková bohužel také neprošla přes kvalifikaci a obsadila 30. místo.

foto1
foto2
foto3

Z Mistrovství světa Freestyke BMX park tak Česká republika odjíždí s 27 kvalifikačními body na OH 2020 pro Freestyle BMX Men Elite a 60 kvalifikačními body na OH 2020 pro Freestyle BMX Women Elite.

Česká výprava Mistrovství světa Freestyle BMX park

Za českou výpravu na Mistrovství světa Freestyle BMX park 2018, Jan Hanzlík

 

 

Publikováno 28.10.2018, Autor: Erik Figar, Zobrazeno: 2001×