Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na novinky

Youth Olympic Games 2018, Buenos Aires

  Historicky první účast sportu Freestyle BMX na Olympiádě je tu. Tato první účast proběhne na histricky třetí letní olympiádě mládeže, freestyle BMX je zařazen jako ukázkový sport. Účast  má jen 9 zemí z celého světa. Česká Republika díky vydařené kvalifikaci na MS 2017 je mezi těmito státy. Zažazení ČR a také jako nejlepší evropský jezdec výsledků kvalifikace zajistil Jakub Němec. Děkujeme!

 

  Samotná Olympiáda mládeže (YOG) startuje 6.10.2018 a bude končit 18.10.2018. Za Českou Republiku a Freestyle BMX jedou jezdci Martin Habada a Nikola Přikrylová. Oba splnili věková kriteria. Martin Habada vyhrál i nominační kriteria z letošního jara a věříme, že oba jezdci jsou nejlepší volbou. Držme jim společně palce!

 

 

Kompletní výprava odlétá vládním speciálem 1.10. v podvečerních hodinách z letiště Praha Kbely. Samotné závody Freestyle BMX startují 7.10. Zkusíme Vás informovat o průběhu YOG a dění z Buenos Aires. Základní informace můžete vidět také zde.

 Přeji naší posádce jen to nejlepší, ať si tuto velkou událost a velkou příležitost maximálně užijí a nezávisle na výsledek je budeme očekávat zpět doma. Když to bude i s dobrým umístěním, budeme jen rádi.

 

Za Czech Freestyle BMX Association, předseda, Jeny Valenta

Publikováno 26.9.2018, Autor: Erik Figar, Zobrazeno: 1291×