Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na seznam reprezentačních výjezdů

Reprezentační výjezd - MS 2019, Čína

Freestyle BMX Park

Za český Freestyle BMX park se Mistrovství světa 2019 účastnil pouze reprezentant Martin Habada. Ten měl vyrazit společně s Nikolou Přikrylovou, ta si však bohužel několik dní před odletem poranila kotník. V Číně tak Českou republiku ve Freestyle BMX Park zastupoval Martin sám.

Martin: 2019 UCI URBAN Cycling World Championships a UCI BMX World Cup (FISE) se letos již po třetí odehrály v Čínském městě Chengdu. Na FISE byl opravdu super park, spousta lajn a transferů. Bohužel jsme měli pouze 1 hodinu na trénink, z důvodu deštivého počasí oba dva dny. V kvalifikační jízdě jsem spadl a nepostoupil do semifinále. Mistroství světa se zůčastnilo cca 60 jezdců. Bylo jasné že dostat se dále, než jen do kvalifikace, nebude jednoduché, stejně tak, jak na předchozím závodě. Proběhl riders a team managers meeting, kde jsme byli seznámeni s pravidly, dopingem, harmonogramem atd. Mnoho jezdců si stěžovalo na park, ale mne osobně vyhovoval. Dobře se mi najížděl. Následovala kvalifikace ve které jsem zajel dvě čisté jízdy, které mi zajistily postup do semifinále z dvacátého místa. V semifinále jsem se umístil na 22. místě. Na World Cupu a Mistroství světa jsem celkem získal 130 bodů

foto1
foto3
foto4

Freestyle BMX Flatland

Důležité je zmínit také Freestyle BMX Flatland. I přes veškeré komplikace (jako ztracené kolo při přepravě zavazadel) se Dominik Nekolný stává historicky prvním vítězem UCI Mistrovství světa ve Freestyle BMX Flatland.

foto1
foto3
foto4