Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Youth Olympic Games 2018, Buenos Aires

Historicky první účast sportu Freestyle BMX na Olympiádě je tu. Tato první účast proběhne na histricky třetí letní olympiádě mládeže, freestyle BMX je zařazen jako ukázkový sport. Účast má jen 9 zemí z celého světa. Česká Republika díky vydařené kvalifikaci na MS 2017 je mezi těmito státy. Zařazení ČR a také jako nejlepší evropský jezdec výsledků kvalifikace zajistil Jakub Němec. Děkujeme!

Publikováno 26.9.2018Benjamin Style: Do Buenos Aires letí Martin Habada

Montpellier Fise Worlds Series a Pardubice Benjamin Style. Těchto dvou závodů se zúčastnili nominovaní Youth Olympic Games CZ jezdci Martin Habada, Kryštof Odehnal a Tomáš Gajdík. Tito tři jezdci se zúčastnili obou závodů a reprezentant pro Youth Olympic Games 2018 v Buenos Aires je tak jasný. 

Publikováno 25.5.2018Youth Olympic Games - Nominační kritérie

Youth Olympic Games se pomalu blíží a výběr Českého Youth olympionika už ťuká na dveře. Proto nyní zveřejňujeme česká nominační kritéria pro Youth Olympic Games. Nominační kritéria se týkají dvou závodů, kde jedním z nich bude již tradiční český závod Benjamin v Pardubicích. Jako druhý a hlavní kritérium bude zastávka mezinárodního závodu Fise WorldCup Series v Montpellier - Francie. Podrobnosti naleznete v článku.

Publikováno 20.4.2018Zveřejněn systém kvalifikace na Olympic Games 2020

Koncem minulého měsíce byl oficiálně zveřejněn systém kvalifikace na Olympijské hry 2020 v Tokyu. Systém se od původních předpokladů lehce liší. Kvalifikační body se tak ještě netýkají seriálu Fise WorldCUP v roce 2018, jak se původně předpokládalo. Celý kvalifikační systém naleznete v článku.

Publikováno 11.4.2018Schůze na FOR BIKES - 7.4.2018 (YOG 2018)

Při příležitosti každoročního veletrhu FOR BIKES v Praze, který se uskuteční o víkendu 6-8.4.2018 se bude konat Freestyle BMX schůze s hlavním tématem zaměřeným na Youth Olympic Games 2018 ale taky na téma Czech Freestyle BMX Association obecně. Vyzýváme proto ty z Vás, kteří jsou schopni do Asociace nějakou formou přispět (ať už názorem, zkušeností, nebo pomocí), aby se Zúčastnili této schůze. Zrovna tak vyzýváme všechny mladé BMX jezdce (i holky!), kteří mají ambice a splňují kritéria pro YOG 2018, aby dorazili a měli tak kompletní informace a možnost otázek.

Publikováno 27.3.2018Otevřený dopis Mata Hoffmana do UCI a IOC

Dnes ráno Mat Hoffman na svém Facebooku zveřejnil otevřený dopis ohledně sporu, který mezi sebou vede IBMXFF (International BMX Freestyle Federation – v čele s Mat Hoffmanem), UCI (Union Cycliste Internationale) a IOC (international Olympic Committee – Mezinárodní Olympijský výbor) už přes 15 let - aby IBMXFF získala právoplatné místo u stolu a mohla tak řídit  směr, jakým se bude Freestyle BMX na Olympiádě ubírat. Zde najdete volný překlad tohoto dopisu.

Publikováno 8.3.2018« | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 | »