Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na novinky

Přesunutí MČR FBMX 2020 Park z důvodu šíření COVID-19

 

Prohlášení UCI

Konání MČR FBMX Park 2020 je již nepřímo ovlivněno prohlášením UCI ze dne 19.3.2020. V dokumentu UCI ruší všechny své cyklistické události až do dne 30.4.2020. Mistrovství České republiky tak není napřímo zrušeno ze strany UCI (jelikož bylo v plánu na 2.5.2020), není však vyloučeno, že se toto nařízení neprodlouží.

Otevřit originál v novém okně 

Opatření vlády ČR

Vzhledem k nedávným opatření vlády, začínajíc zákazem akcí nad 100 lidí a konče karanténou s omezením volného pohybu na území České republiky, se zdá být přesunutí MČR nevyhnutelným závěrem. I přesto, že nelze s jistotou říct, jaká bude situace začátkem května v době konání MČR, se organizátoři rozhodli akci přesunout na pozdější termín v tomto roce. 

Přesunutí MČR FBMX 2020 Park

I v případě, že by MČR bylo v původním termínu 2.5.2020 možné uskutečnit, závod by neproběhl ve 100% souladu s myšlenkou organizátorů. Především by závod neproběhl v souladu s co nejvyšší možnou bezpečností, ať už z hlediska šíření COVID-19, tak i bezpečnosti jezdců, na které bude po karanténě bez tréninku kladen nátlak co nejlepšího výsledku za účelem získání UCI rankingu.

Spojení MČR se závodem kategorie LZN - BMX Challenge

Scénář s odložením MČR je veden v opatrnosti již delší dobu. Prozatím nebyla v žádném případě zvažována myšlenka zrušení akce, ale pouze přeložení datumu konání. Důležitou otázkou však byla vhodná doba a příležitost, jak by toto odložení dávalo co největší smysl.

V článku z konce ledna jsme zveřejnili seznam závodů LZN, které jsou nově zařazeny do výběrového systému reprezentantů pro rok 2020. V tomto seznamu je možné nalézt také závod BMX Challenge, který se pořádá (stejně jako MČR) v Bikeparku Brumov. Datum konání tohoto LZN závodu je stanoveno na 8.8.2020

Vzhledem k současné situaci, stejně odlehlém umístění Bikeparku Brumov v rámci ČR, a dostatečně vzdálenému datumu konání, bylo rozhodnuto o sloučení těchto dvou závodů. Tímto jezdcům nepřibyde žádné nové datum, na které by nebyli připraveni, nepřesouvá se MČR na žádné jiné místo konání, a zároveň jezdci z opačných částí ČR nemusí kvůli bodování jezdit na dva různé závody do vzdálené oblasti.

Mistrovství České republiky dne 8.8.2020

MČR FBMX Park 2020 tedy proběhne v sobotu dne 8.8.2020 v Bikeparku Brumov. Prozatím není jasné, jak bude naloženo s body, které bylo možné vyjet na LZN BMX Challenge. 

Pro MČR každopádně platí stejné informace jako doposud, s výjimkou datumu, který se mění na 8.8.2020. Všechny ostatní informace naleznete zde na webu v sekci MČR - Propozice MČR Park 2020.

Ostatní bodované závody

Ohledně UCI akcí již bylo zmíněno, že všechny akce do 30.dubna se oficiálně ruší nebo přesouvají na později. O dalších změnách vás budeme informovat.

Závody kategorie LZN jsou prozatím beze změny (s výjimkou BMX Challenge, kde proběhne MČR). Aktuální informace můžete sledovat na následujících odkazech:

Publikováno 24.3.2020, Autor: Erik Figar, Zobrazeno: 1372×